top of page

Jazda konna dla zaawansowanych

Opiekujemy się stadem dwanastu koni.

Wszystkie są bardzo przyjaźnie nastawione i można się bezpiecznie do nich zbliżać.

Niektóre konie są już na emeryturze i nie są dostępne do jazdy, ale można się nimi opiekować, głaskać je i spędzać z nimi czas.

 

 

Staramy się, aby nasze konie żyły w jak najbardziej naturalny sposób. Dlatego przez 24h dziennie mieszkają na dworze - podzielone na dwa stada. Mają dostęp do przestronnych łąk i schronienia. Kopyta mają przycinane w naturalny sposób, jeździmy na nich bez wędzideł i w dopasowanych siodłach. Jest dla nas bardzo ważne, żeby nasi goście traktowali nasze konie z szacunkiem.

Możesz wybrać się z nami na przejażdżkę terenową na koniach.

W trakcie przejażdżek ja - Iris - jestem Twoim przewodnikiem. Planuję dla Ciebie trasę i opiekuję się Tobą podczas całego czasu trwania wyprawy.

Możesz wybrać przejażdżkę trwającą od 1 do 4 godzin lub wybrać się na całodniowy rajd (5-6 godzin jazdy + przerwa na przygotowany przez nas lunch).

Musisz mieć doświadczenie w jeździe konnej, ponieważ nie oferujemy nauki jazdy dla osób początkujących. Dlatego doświadczenie z końmi jest niezbędne, aby udać się na przejażdżkę.

 

Przejażdżki są dostępne dla osób od 14 roku życia. Lub od 12 roku życia dla osób posiadających uprawnienia sportowe [licencję jeździecką].

Jeździec jest zobowiązany do zabrania własnego kasku i odpowiednich butów.

Ze względu na zdrowie naszych koni, pracują one z jeźdźcami ważącymi maksymalnie 85kg.

Przed wyruszeniem w teren dobierzemy odpowiedniego konia dla każdego jeźdźca. Każdy jeździec musi sam przygotować swojego konia do jazdy – jeśli będzie taka potrzeba, z moją pomocą. 

W okolicy znajdują się piękne i zróżnicowane tereny prowadzące przez lasy i łąki, ponieważ farma leży w jednej z dolin Gór Świętokrzyskich. Okolice oferują piękne i zróżnicowane krajobrazy – taka wyprawa będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Aby dbać o zdrowie naszych koni, możliwy jest tylko 1 wyjazd w teren dziennie. W gorące letnie dni może istnieć konieczność wyruszenia na przejażdżkę wczesnym rankiem lub pod wieczór, aby uniknąć upałów. 

 

Sianokosy przypadają zazwyczaj na koniec czerwca. W tym okresie jesteśmy zajęci pracą na roli i nie mamy możliwości organizowania przejażdżek konnych.

 

Wyjazdy w teren są również możliwe w zimie, pod warunkiem odpowiednich warunków pogodowych. Nie organizujemy przejażdżek, jeśli pokrywa śnieżna jest zbyt gruba dla koni.

 

Szczegóły są do uzgodnienia.

 

Po więcej informacji napisz do nas na adres e-mail.

Ceny:

-1 godzina: 15 euro / 60 zl

- 2 godziny 30 euro / 120 zł

- 3 godziny 45 euro / 180 zł

- 4 godziny 60 euro / 240 zł

- Rajd całodniowy (5-6 godzin na koniu) plus lunch 75 euro / 300 zł

bottom of page